5 września 2013

[Ara~] 17~ Watashi no Koi


TYTUŁ: Watashi no Koi [Moja miłość]
AUTOR: [Ara~]
PAIRING: Ohmiya (Ohno Satoshi x Ninomiya Kazunari)[Arashi]
GATUNEK: YAOI, Romans, Dramat, Komedia
KATEGORIA: 15+

Nozdrza Sho zadrgały nerwowo i nikt ze znajdujących się w pomieszczeniu ludzi tego nie zauważył. Ohno siedział na podłodze przy stole i kończył kolejny rysunek na kwadratowej kartce, natomiast opierający się plecami o plecy malarza Ninomiya grał na swoim DS’ie. Właśnie, Nino – nozdrza Sho zadrgały szybciej – było po dwudziestej pierwszej i nie powinno go tu w ogóle być!

- Ohno-san, czy możesz mi wyjaśnić dlaczego twój model nadal tu jest? – spytał starając się wsadzić w swój głos jak najwięcej uprzejmości, jednocześnie całkowicie ignorując Kazunariego, może jeśli nie będzie się do niego odzywać, on okaże się tylko wytworem jego zmęczonego umysłu.
- Mieszka ze mną. – Satoshi podniósł obrazek pod światło.
- Minęło już kilka dni. Ja i tak jestem tu cały czas.
- Ohno-san, dlaczego mnie nie poinformowałeś? – jęknął Sakurai. – Pracownia to nie przytułek dla zagubionych i niechcianych dzieci.
- Panie Wielki Dorosły, sam mogłeś zadzwonić. Koszt międzynarodowej rozmowy to przecież dla ciebie nic takiego. - Kazunari prychnął zatrzymując grę, ale nie odrywając wzroku od ekranika konsoli. – Dla twojej wiadomości znalazłem już prawie mieszkanie, więc długo tu nie pobędę, zresztą nie powinno cię obchodzić z kim i jak sypia Oh-chan – dodał obejmując malarza w pasie i uśmiechając się złośliwie do Sho. Sakurai prawie zaczął rwać sobie włosy z głowy.
- Ohno-san jest teraz w trakcie przygotowań do ważnej wystawy - ale jak taki ignorant może to zrozumieć?!
- Sam jesteś ignorantem, skoro zamiast być przy nim wyjechałeś do Europy. Też mi się znalazł wielki pan biznesmen.
- To gdzie wyjeżdżam to nie twój interes, zresztą wielu zagranicznych artystów z niecierpliwością czeka na powrót Ohno-sensei'a.
- Jakbyś nie zauważył żyjemy w XXI wieku i takie informacje można przesłać za pomocą internetu.

Sho prychnął wyciągając ze swojej aktówki jakieś papiery.
- Minie jeszcze sporo czasu nim taki dzieciak jak ty zrozumie, że takie bezpośrednie spotkania są o niebo ważniejsze od jakiś tam e-maili. Ohno-san, Takahashi-san prosił byś to przejrzał i jutro się z nim spotkał – zwrócił się do malarza dając do zrozumienia, że dyskusję z Kazunarim uważa za skończoną.

Satoshi, który do tej pory nie zwracał zbytniej uwagi na zamieszanie panujące w pokoju ocknął się w końcu.
- Oczywiście – powiedział chwytając za inną kredkę zamiast za papiery.

Telefon w kieszeni Nino zawibrował. Chłopak puścił malarza i lekko drżącą ręką wyciągnął go z kieszeni. Przez ostatnie trzy dni Mika próbowała się do niego uparcie dodzwonić, ale on zawsze odrzucał połączenia albo wyłączał telefon. Dla świętego spokoju wysłał jej rano wiadomość, że wszystko z nim w porządku i niedługo przyjdzie po swoje rzeczy.

Od: Mika
Temat: spotkanie

Cześć Nino. Wiem, że nie chcesz ze mną rozmawiać, ale proszę, spotkajmy się jutro po twoich zajęciach. Będę czekać w parku, w którym zazwyczaj grałeś.
Do zobaczenia, Mika.

-END-

Ninomiya przegryzł dolną wargę. W jego głowie zapanował mętlik. Wiedział, że Sho znów zaczął coś do niego mówić, ale już nie słuchał. Wstał i udał się do małego pokoiku, który od kilku dni był jego sypialnią.
- Wystarczy, Sho-kun. Daj mu odpocząć – odezwał się Ohno dotykając opuszkami palców narysowanego, na kwadratowej kartce z prawej strony, czarnowłosego chłopca. Siedział bardzo blisko linii przedzielającej obrazek na dwie części. Był bardzo smutny i samotny.

Ninomiya wcisnął ręce do kieszeni kurtki. Przybrał najbardziej obojętną minę jaką potrafił i podszedł do parkowej ławki, na której siedziała Mika. Ukłonił się lekko i usiadł obok kobiety. Takeuchi spojrzała niepewnie na chłopca.

- Nino, przepraszam.
- W porządku. – Kazunari wcisnął na usta lekki uśmiech.
- Nie, nie jest w porządku. Chciałam ci powiedzieć, naprawdę, ale nie wiedziałam jak. – Mika schowała twarz w dłoniach.
- W porządku, przecież wiedzieliśmy, że kiedyś może wydarzyć się coś takiego – powiedział cicho.
- Przepraszam Nino.

Przez dłuższą chwilę panowała cisza. Ninomiya niepewnie wyciągnął rękę i poklepał kobietę po głowie.
- Nie musisz się już mną przejmować, na razie mieszkam u znajomego, ale znalazłem już nowe mieszkanie – powiedział w końcu. Mika gwałtownie się wyprostowała. Kiedy tylko jej spojrzenie zetknęło się ze spojrzeniem chłopaka spuściła głowę.
- A-ale słyszałam co się stało z twoim sklepem. Naprawdę jeśli chcesz, możesz nadal mieszkać ze mną… przynajmniej do czasu aż znajdziesz sobie nową pracę.
- Poradzę sobie – zapewnił Kazunari pstrykając palcami w czoło Takeuchi. – Przestań się tak zamartwiać bo czuję, że zaczyna mi się robić niedobrze.
- Awww! To bardzo poważna sprawa. Nie chcę żebyś przeze mnie przymierał głodem albo musiał wybierać między nauką a pracą.
- Na pewno nic takiego się nie stanie.
- Weź to! – Mika wyciągnęła z torebki kopertę i wcisnęła ją chłopakowi.
- Ale to przecież…
- Twoje pieniądze, sam na nie zapracowałeś i na pewno ci się przydadzą.
- Miały iść na rachunki i…
- Nieważne. Po prostu je weź – powiedziała zaciskając dłonie Nino na kopercie. Chłopak niepewnie przytaknął.
- Dzięki – powiedział cicho. Mika pstryknęła mu lekko palcami w czoło.
- Przestań, bo zaczynają przechodzić mnie dreszcze.

Roześmiali się, ale tylko na chwilkę. Znów zapanowała pełna skrępowania cisza.
- Wiesz… poznałam go trzy miesiące temu, jego firma współpracowała z moją… ja sama nie sądziłam, że coś może z tego wyjść… ale tak jakoś… przepraszam, że nic ci nie powiedziałam.

Ninomiya pokręcił tylko głową. Słuchanie o facecie, który wprowadził w jego życie tyle komplikacji było ostatnim czego pragnął.
- Będę się zbierał – powiedział wstając. Mika podniosła na niego zaskoczone spojrzenie. – Przyjdę pojutrze po rzeczy, więc proszę, wytrzymaj jeszcze troszkę.
- Nino, ale…
- Mam nadzieję, że w końcu trafiłaś na tego właściwego, jeśli jednak ten również okaże się dupkiem, proszę nie szukaj mnie, ani żadnego innego naiwnego dzieciaka.

Takeuchi uchyliła usta, ale Kazunari nie dał jej dojść do słowa. Chłopak nachylił się nad kobietą i złożył na jej ustach delikatny pocałunek.

- Dziękuję za wszystko – powiedział cicho, tym razem uśmiechając się szczerze. – Do widzenia – dodał wciskając ręce do kieszeni i odchodząc.
Kazunari wyciągnął z kieszeni kluczyk do pracowni Ohno. Niesamowite było to, że dostał go już po dwóch dniach. Przekręcił kluczyk w zamku i wszedł do środka.

W głównej części pracowni paliło się światło.
- Wróciłem – zawołał Nino. Nie otrzymał odpowiedzi. Zdjął kurtkę i buty, plecak odstawił na bok i poszedł do kuchni. Krzątał się w niej przez dłuższą chwilę. Kiedy nalewał wodę do szklanki uświadomił sobie, że coś jest nie tak. Ohno zawsze pojawiał się obok, kiedy wracał, a jeśli był zajęty malowaniem przynajmniej odpowiadał na jego „wróciłem”. Kazunari odstawił szklankę i poszedł sprawdzić co się dzieje w głównej części pracowni.
- Ohno-san! – pisnął na widok leżącego na podłodze mężczyzny. Szybko przy nim przykucnął usiłując przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Kazunari poklepał mężczyznę po policzku. Satoshi skrzywił się nieco po czym przekręcił się na bok chrapiąc przy tym cicho. Ręce Nino odpadły bezwiednie.
- Idioto, dlaczego tu śpisz?! – warknął czując jak do oczu zaczynają napływać mu łzy. To był dla niego zdecydowanie nie najlepszy dzień. Na uczelni został prawie wywalony z zajęć, nikt nie chciał go przyjąć do żadnej pracy, spotkanie z Miką było okropne, a to co „odstawił” malarz prawie przyprawiło go o zawał serca.

Kazunari niepewnie wcisnął się między ramiona starszego. Przytulił policzek do klatki piersiowej Ohno i zaczął cicho płakać.


Życie wymknęło mu się z rąk, a on dostrzegł to dopiero teraz. Nie miał już żadnego odwrotu i musiał brnąć samotnie w to wielkie bajoro, które sam stworzył.
Siatki z zakupami i jedzeniem na wynos ciążyły straszliwie. Sho z trudem udało się otworzyć drzwi do pracowni Ohno. Nadal nie rozumiał dlaczego Ninomiya tutaj zamieszkał, ani dlaczego Satoshi nie pozwala mu wyciągnąć od chłopaka prawdziwego wyjaśnienia.

Sakurai przeklął potykając się o plecak Kazunariego.
- Mógłby przynajmniej robić zakupy, skoro i tak mieszka tu za darmo – warknął widząc zapalone światło w głównej części pracowni. Odstawił wszystkie siatki do kuchni po czym udał się do głównego pomieszczania w celu omówienia z Satoshim szczegółów dotyczących wystawy.

Zatrzymał się w progu i natychmiast cofnął.
- Sho, nie wolno ci wyciągać pochopnych wniosków – powiedział do siebie. – To, że leżą tam przytuleni do siebie jeszcze o niczym nie świadczy, może się czegoś napili lub było im zimno… Wiem! Udam, że niczego nie widziałem i zapomnę, tak będzie najlepiej!


Sakurai pogratulował sobie w myślach pomysłowości i szybciutko wyszedł z pracowni. Nie daj boże zostałby dłużej i zobaczył jeszcze coś, czego widzieć nie chciał.
Nieokreślony czas później Kazunari w końcu się obudził. Pierwsze co poczuł to ból w plecach – zdecydowanie nie powinien był spać na podłodze. Drugie zaś, to czyjąś ciepłą rękę obejmującą go w pasie. Chłopak zmarszczył brwi i otworzył oczy. Najpierw zobaczył wpatrzone w niego duże ciemne ślepia, następnie dostrzegł usta uśmiechające się do niego łagodnie. Zamrugał przypominając sobie jak wrócił do pracowni malarza, jak znalazł go na podłodze i jak…

Kazunari zaczerwienił się niczym piwonia. Jak mógł być tak głupi, by zasnąć w ramionach Ohno?!


Ten ostatni nie wydawał się być tym faktem tak bardzo przejęty jak jego młody towarzysz. Pogładził Nino po plecach tylko troszeczkę zsuwając nogę, którą wcześniej na niego zarzucił.

- Cześć Nino – powiedział przystawiając swoje czoło do czoła młodszego. Kazunari zapowietrzył się głośno bezskutecznie próbując uciec wzrokiem przed oczami mężczyzny. Miał wrażenie, że spojrzenie Satoshiego przedziera się do jego wnętrza i wyciąga z niego wszystkie, nawet te najstaranniej zagrzebane uczucia.

- Znowu płakałeś. – Malarz delikatnie ucałował powieki młodszego. – Dzisiaj nie będziemy już malować, ale pamiętaj żeby nic takiego się już więcej nie powtórzyło.

Ohno wtulił twarz we włosy Kazunariego i objął go nieco mocniej. Małe ninowe serduszko zaczęło bić w szalonym tempie. Chłopak przytaknął niemal automatycznie. Drżące palce zacisnął na koszulce malarza. W jego głowie zapanował jeszcze większy mętlik niż wcześniej – czy to normalne przytulać się do faceta, który jest twoim pracodawcą? Zapewne jest w tym tyle normalności, co w mieszkaniu ze starszą o prawie osiem lat kobietą.

Ninomiya schował twarz w zgięciu szyi Ohno. Westchnął cichutko. Skoro jego życie stało się wciągającym go w dziwaczne brudy bajorem to niech się dzieje, co chce. Jemu już naprawdę zrobiło się wszystko jedno.

...

 Dodatek specjalny FAKESUB GD - That XX zainspirowany historią Nino i Miki. 

[Ara~] Dziś wyszło bardzo długo, ale inaczej się nie dało. 

'Mały biedny Nino' to już prawie epitet stały. W tym rozdziale Sho też był biedny - aż mi go szkoda, sam jeden użera się z Ohmiyą XD

Ogłoszenie parafialne: do końca opowiadania pozostało już dwie (na upartego trzy) notki. Co później? Tego nie wiedzą chyba nawet najstarsze arbuzy. Już dziś dziękuję wszystkim za czytanie. Jeśli macie jakieś pytania czy sugestie zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach. 

Pozdrawiam i do następnego! [Bang!] Ja mam sugestię - nakarm rybki Ohnoła XD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz